Türkiye’de 17 Ağustos 1999 tarihinde 7.6 büyüklüğünde olan ve binlerce binanın yıkılmasına onbinlerce canın kaybedilmesine neden olan İstanbul depreminin üzerinden 21 yıl geçti.

Gölcük Depremi, İzmit Depremi, Marmara Depremi ya da 17 Ağustos 1999 depremi olarak bilinen deprem 17 Ağustos 1999 sabahı, yerel saatle 03:02’de gerçekleşmiş ve 50 bine yakın canı aramızdan almıştı.

Yaşanan deprem öncesinde ise İznik Gölü’nde su yüzüne yılanların çıktığı iddiası yeniden gündeme geldi.Manisa, Malatya şehirlerinde yaşanan depremlerin ardından gözler Marmara’da yaşanması muhtemel depreme çevrildi. Özellikle sosyal medyada yayınlanan videolar ise vatandaşları paniğe sürüklüyor.

İznik Gölü’nde boyları 1,5 metreye varan yılanların su yüzeyine çıkması vatandaşları tedirgin etti. O günlerdi yaşayanlar yılanların 1999 depreminde de bu tarz davranışlar sergilediği iddiasında. Ancak bunu destekleyen herhangi bir bilimsel açıklama yapılmadı.

İznikli Barbaros Öksüz isimli vatandaş tarafından cep telefonu ile kaydedilen görüntülerde aynı yerde su üstünde balık avlamaya çalışan birçok yılan görülüyor.

Boyları tahmini 1 buçuk metreyi bulan yılanların fazla sayıda olması vatandaşları tedirgin etti. 1999 yılında yaşanan deprem felaketi öncesinde de bölgede çok sayıda yılanın su yüzeyinde görüldüğü iddia edildi.

Bazı kesimler ise yılanların her yıl aynı zamanlarda ortaya çıktığını söylüyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar ise koronavirüs karantinası nedeniyle yılanların normal yaşamlarına döndüğü görüşünde.

deprem yilan 19

Yorum Yap

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrim içi reklamlar göstererek kazanç sağlamaktadır. Lütfen reklam engelleyici yazılımını devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Refresh