images 5 2

Teknoloji dünyasının dev şirketi Apple, geçtiğimiz günlerde kendisine göre uygun fiyatlı olan iPhone SE 2020 modelini tanıttı. Telefon, görünümü itibariyle iPhone 8‘in bire bir aynısı olsa da donanımsal anlamda tepe modellere göz kırptı. Yani bu da demek oluyor ki AppleiPhone 8‘in kasasını almış ve içerisine iPhone 11‘de kullandığı özellikleri koymuş. 

2020 yılı içerisinde çıkan bir telefon için fazlasıyla demode olan bu tasarım dili, tabii ki de beğenilmedi. Ayrıca dörtlü kamera sistemlerinin yaygınlaştığı günümüzde arka tarafta tek kameranın kullanılması da eleştirilerin yoğunlaştığı bir başka nokta olarak öne çıktı. Bunun yanı sıra 4.7 inçlik ekran ve düşük batarya kapasitesi de tepki topladı.

images 4 2

İkince nesil iPhone SE için yapılan eleştiriler bunlarla da sınırlı değil. Telefonun yurt dışı fiyatı çok fazla değil gibi gözükmese de, Türkiye fiyatı maalesef yine dudak uçuklattı. Günümüzde tek kameralı, fiziksel butona sahip ve eski sayılabilecek bir tasarım ile ortaya çıkan bir telefon için ortaya çıkan 5.299 TL’lik fiyat etiketi, tartışmaları da beraberinde getirdi.Tüm bu tartışmaların gölgesinde Apple, iPhone SE Plus için çalışmalarını sürdürüyor. Eleştirilere kulak asmayan şirket, ikinci nesil iPhone SE modelinin daha büyük ekranlı ve daha büyük bataryalı bir Plus modelini yakın zamanda sahneye çıkarmayı planlıyor. Telefon hakkında henüz herhangi bir detay bulunmuyor.Yorum Yap

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrim içi reklamlar göstererek kazanç sağlamaktadır. Lütfen reklam engelleyici yazılımını devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Refresh