Instagram masaüstü versiyonu için dersine iyi çalışmaya başladı. Instagram canlı yayın hamlesiyle gündemimize giriyor. Yakın zaman önce uygulamanın masaüstü versiyonu için DM yani direkt mesaj özelliğini aktif eden Instagram, birçok kullanıcının şu an kullanabildiği özelliğe bir yenisi daha ekliyor: Canlı yayınlar. Normalde Instagram’ın mobil uygulamasında izleyebildiğiniz canlı yayınlar artık masaüstü sürümünde de izlenebilir olacak.

Masaüstü için gelen Instagram canlı yayın hamlesi

Söz konusu hamle ile artık Instagram’ın masaüstü versiyonundan canlı yayınlar izlenebilecek. Bu hamle önemli çünkü karantina sürecinde birçok çalışan evinde çalışmaya devam ediyor ve bilgisayar kullanım oranları da oldukça artış gösterdi.

Buna bağlı olarak normalde mobil olan uygulamaların masaüstü sürümleri tercih edilir duruma geldi. Özellikle Instagram ve WhatsApp gibi popüler uygulamaların web sürümleri şu an oldukça popüler.Instagram da bu popülerliği kullanmak adına zaten yakın zaman önce direkt mesajlar özelliğini masaüstü versiyonuna eklemişti.

Canlı yayınlara katılmak isteyenler için masaüstü sürümünü güncelleyen Instagram artık buradan da kullanıcılarının yayınlara katılmasını sağlıyor. Bu özelliğin bir detayı bulunuyor o da bir canlı yayın başlatmak isterseniz yine de bir telefona ihtiyaç duymanız. Yani bu yeni hamle yalnızca ”izleyici” olarak katılmayı içeriyor.

Kaynak: ShiftDelete11

Yorum Yap

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrim içi reklamlar göstererek kazanç sağlamaktadır. Lütfen reklam engelleyici yazılımını devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Refresh