Sağlık Bakanlığı, koronavirüs aşılama uygulamasıyla ilgili daha şeffaf bir süreç yürütülmesi adına resmi internet sitesine kaç kişinin aşı olduğunu gösteren bir sayaç ekledi.

Türkiye, geride bıraktığımız bir yılı etkisi altına alan COVID-19 pandemisinin sona ermesine umut olan aşılama çalışmalarına resmen başladı. Hatta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca de COVID-19 ile ilgili açıklamalarda bulunduğu canlı yayın sırasında ilk doz COVID-19 aşısını olarak aşının güvenilirliği ile ilgili soru işaretlerini bir miktar da olsa gidermeyi sağlamıştı.

Çin’de geliştirilen CoronaVac aşısı için “acil kullanım izni” verilmesinin ardından Bakan Koca, koronavirüs aşı uygulaması için Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu alınması gerektiğini açıklamıştı.5d411ca72269a21480bbfe0a

Sağlık Bakanlığı, kaç kişinin koronavirüs aşısı olduğunu anbean bildiriyor

Sağlık Bakanlığı, hem koronavirüs aşısına olan ilgiyi göstermek, hem de kaç kişinin koronavirüs aşısı olduğunu herkes ile paylaşmak için covid19asi.saglik.gov.tr web sitesine “Toplam Aşılanan Kişi Sayısı” başlıklı bir sayaç yerleştirdi ve bu sayaç ile devam etmekte olan aşılama çalışmasında kaç kişinin koronavirüs aşısı olduğunu bildiriyor.

Biz haberimizi yazdığımız sırada ilk doz koronavirüs aşısını olan toplam kişi sayısının 142.588 olduğu gösteriliyordu. Ancak sayaç sürekli olarak güncellendiğinden siz web sitesini ziyaret ettiğinizde daha yüksek bir sayı ile karşılaşmanız olası. Ayrıca söz konusu sayacın altında koronavirüs aşısı uygulanacak kişiler, aşının yan etki göstermesi halinde yapılacaklar ve COVID-19 aşı çeşitleriyle ilgili bilgi veren makalelere dair bağlantılar da bulunuyor.13

Yorum Yap

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrim içi reklamlar göstererek kazanç sağlamaktadır. Lütfen reklam engelleyici yazılımını devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Refresh