Kişisel Verileri Koruma KuruluTikTok hakkında inceleme başlattığını duyurdu. Bildiğiniz gibi bir süredir TikTok ve benzeri birkaç uygulamanın verileri depoladığı ve kullanıcıların haberi olmadan verileri kaydettiği ortaya çıkmıştı.Türkiye’den TikTok için inceleme kararı, neler olacak?Türkiye’den TikTok için inceleme kararı, neler olacak?

Türkiye’den TikTok için inceleme kararı, neler olacak?

Söz konusu durumun ortaya çıkmasıyla birlikte Türkiye’den de flaş bir karar geldi. Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), sosyal medya uygulaması olan ve Türkiye’de de milyonlarca kullanıcısı bulunan TikTok hakkında, veri güvenliği açığı iddiaları sebebiyle resen inceleme başlattığını duyurdu.

Türkiye-den- TikTok-icin- inceleme-00 kararı

TikTok bir süredir kişisel verilerin korunmasına yönelik veri güvenliği açığı hakkında iddialar ile gündeme geliyordu. Yakın zaman önce ilk 6 ayın en çok indirilen mobil uygulaması haline gelen ve dünyada milyarlık kullanıcı sayısına ulaşan uygulama için Türkiye hamlesi yapıldı.Kurul TikTok hakkında inceleme başlattı, bildiğiniz gibi kurul daha önce de sicili baya kabarık olan bir diğer popüler sosyal ağ olan Facebook‘a veri ihlalleri sebebiyle toplam 3 milyon 250 TL idari para cezası uygulamasıyla gündeme gelmişti.15

Yorum Yap

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Kapatın

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrim içi reklamlar göstererek kazanç sağlamaktadır. Lütfen reklam engelleyici yazılımını devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün.

Refresh